ROZPRAVA ZVLÁŠTNÍ / SAMENSPRAAK SPECIAL

kol.
Rozprava zvláštní / Samenspraak special

O tom, co se děje kolem Hanse van der Horsta / Hans van der Horst centraal. Rozpravy/Samenspraak 2009

Další sborník z ediční řady Rozpravy/Samenspraak je vydán jako dík za celoživotní úsilí, jež na poli česko-nizozemských církevních kontaktů vyvíjí Hans van der Horst. V česko-nizozemské publikaci najdete texty z oboru biblistiky a mezicírkevních vztahů, studie, pojednávající širší souvislosti a proměny křesťanského kontextu v současné Evropě i osobní medailonky. Ve svém celku představují inspirativní sondu, co obnáší letité úsilí o spolupráci přes železnou oponu a mezi občany „starých“ a „nových“ zemí Evropské unie.
Autoři textů: Karel Deurloo, Jakub S. Trojan, Peter C. A. Morée, Gerhard Frey-Reininghaus, Arie Plaizier, Petr Brodský, Hebe Kohlbrugge, Jan A. Dus aj.

„Nemá Evropa raději růst zezdola, díky kontaktům, díky rozhovorům, díky setkáním, dokonce díky vánočním dopisům? Nezakouší v tom církev mnohem více jednoty, ekumenicity a katolicity než při velkých konferencích, o kterých mnohé sbory často ani neslyší?“ (Hebe Kohlbrugge)

80 str. (36 česky, 44 nizozemsky), brožura A5