Vyjde

Timm H. Lohse, KRÁTKÝ ROZHOVOR V PASTORACI A PORADENSTVÍ

obálka Krátký rozhovor v pastoraci a poradenství

Metodická příručka, která umožní orientaci při neplánovaných i očekávaných rozhovorech, při nichž je potřeba rychle vyhmátnout problém a pomoci zorientovat se v něm, jak pro toho, kdo chce poradit, tak pro toho, kdo rady poskytuje.

2. opravené vydání

Ti, kdo se věnují poradenství, ať už duchovnímu nebo v civilní oblasti, narážejí vždy znova na situace, v nichž je potřeba rychle zareagovat, nepropást šanci, zorientovat sebe i druhého člověka v bludném kruhu opakovaných pocitů, zážitků, argumentů. Autor na základě bohatých letitých zkušeností uvádí do umění porozumět tomu, co nám druhý – často na malé ploše – sděluje, zachytit klíčové momenty jeho sdělení, zorientovat se v nich a pokusit se spolu s partnerem v rozhovoru jít kus dál.

„Krátký rozhovor, jakému se věnuje tato kniha, má rychle a stručně reagovat na podnět toho, kdo hledá radu, a má aktivovat jeho vlastní potenciál takovým způsobem, aby mu bylo umožněno svébytně jednat.“ (z předmluvy autora)

Autor je německý evangelický farář. Dlouhodobě se věnuje pastorační práci v církvi a poradenství v civilní oblasti. Při evangelickém kostele Panny Marie v Brémách založil v roce 1988 centrum pro pastorační čili duchovní poradenství.

Přel. M. Žárská, úvodním a závěrečným slovem doprovodil P. Říčan a J. Kraaijveld
ISBN 978-80-88060-36-9; 168 s. 13×20 cm

Jan Amos Komenský a kol., NECESSARIUM

Komenský Komenský Komenský

Co má člověk skutečně vědět, aby dobře žil i umřel.

Drzý pokus svévolně vytáhnout z Komenského spisku Unum necessarium -- Jedno potřebné ty nejdůležitější či nejpodnětnější myšlenky a místy je navíc mírně jazykově upravit, aby byly pro dnešní čtenáře co nejvíce „bezbariérové“. Určeno teenagerům a všem dalším, kdo se nevyhýbají bludištím a rébusům, kterými člověk musí projít, aby se zdárně dostal do cíle – zachránil sebe či někoho jiného.

Komenský ukázka

Text připravili a převedli Iva Květonová a Ondřej Macek, rovnocennou složkou vyprávění jsou ilustrace Mariky Toman Bumbálkové.

96 stran formátu 22 × 13 cm, vazba šitá, dvoubarevný tisk na extra papíru. ISBN 978-80-88060-23-9

Od 5.10.2023 expedujeme dotisk.

Nico ter Linden, POVÍDÁ SE… PODLE PROROKŮ IZRAELE

Povídá se O soudcích a králíchČtvrtý díl série Povídá se… přibližuje biblické poselství tzv. Zadních proroků: Izajáše, Jeremjáše, Ezechiele, Ozeáše, Amose a dalších tzv. malých proroků. Jejich poselství ostře nasvěcuje duchovní faleš i sociální nespravedlnost, odráží neštěstí, jež Izrael a Judu postihly, duchovní krizi babylonského zajetí i obtížné počátky po návratu do zaslíbené země. V tom všem proroci umožňují novou orientaci, otevírají výhled, přinášejí zaslíbení a útěchu.

Vychází v překladu Jana A. Dusa.

ISBN 978-80-88060-32-1, 288 str., 14×24 cm, polotuhá vazba

Nico ter Linden, ZEMĚ POD DUHOU+PROROK V RYBĚ+KRÁL NA OSLU

obálka Země pod duhouobálka Prorok v rybeobálka Král na oslu

Souborná objednávka biblických vyprávění pro děti od Nico ter Lindena s ilustracemi Cesseli Jitty. Obsahuje vyprávění o stvoření, praotcích a cestě do zaslíbené země (Země pod duhou), příběhy soudců, proroků a králů (Prorok v rybě) a evangelijní příběhy podle Matouše a Lukáše (Král na oslu).

Nabízíme za zvýhodněnou cenu

Nico ter Linden, PROROK V RYBĚ

obálka Prorok v rybe

Vyprávění o soudcích, králích a prorocích. Převyprávění starozákonních biblických pasáží pro děti a „biblické začátečníky“. Příběhy Jozua, Gedeona, Samsona, Rút, králů Saula a Davida a proroků Jeremjáše, Jonáše, Eliáše a Elíši. Vyprávění opět rámuje babylonské zajetí, v němž se ocitli Judit a Tobiáš. Už to nejsou děti jako v Zemi pod duhou a místo strýčka Bena vypráví písař s prorockým jménem Amos. Svým posluchačům a čtenářům přitom zdůrazňuje: „Píšeme o minulosti, abychom se z ní poučili pro budoucnost.“

ISBN 978-80-88060-30-7, 288 str. 16×24 cm, váz., barevné ilustrace

Nico ter Linden (1936 – 2018) je nizozemský farář a především inspirovaný vypravěč biblických příběhů dnešním posluchačům. Biblické příběhy Starého a Nového zákona zpracoval pro děti v knihách Země pod duhou (česky 2015), Prorok v rybě a Král na oslu (česky 2011). S jeho vyprávěním inspirativně souznívají ilustrace Ceseli Jitty.

Sleva

Objednáte-li plánované tituly nyní, zašleme je po vydání z 19% slevou bez účtování poštovného.