K SVOBODĚ JE DLOUHÉ PUTOVÁNÍ

kol.
K svobodě je dlouhé putování

Texty z kurzu Spolku evangelických kazatelů z r. 2009. Zásadní výklady i osobně pojaté texty o cestě českobratrské církve a její bohoslovecké fakulty různými etapami komunismu, a zejména o tom, jakým způsobem tuto minulost dokázali evangelíci uchopit a kriticky pojmenovat během posledních dvaceti let.

Obsahuje mj. texty O. Matějky (Čeští evangelíci a KSČ), M. Vašiny (Vyrovnávání se s minulostí – osobní vyznání a pohled), M. Pfanna (Zpráva o práci rehabilitační komise KEBF v letech 1990–1992), M. Prudkého (K otázkám kontinuity a diskontinuity mezi KEBF a ETF UK), novozákonní studii U. Luze (Orientace směrem dolů a odpuštění podle Mt 18), J. Šimsy (Vliv J. L. Hromádky na vyrovnávání se církve s komunistickou dobou), S. Balíka (Katolická církev a dědictví komunismu) aj. Sborník doplňuje dokument mapující ojedinělý pokus veřejně se bránit devastujícímu tlaku ke spolupráci s StB „Veřejná diskuse o činnosti Státní bezpečnosti v roce 1966 na půdě Svazu českobratrského evangelického duchovenstva“, připravený Ústavem pro soudobé dějiny.

144 stran A5

Akční sleva do vyprodání zásob!