Uvedení pamětí Hebe Kohlbrugge 20. 5. v 16.00

Na pátek 20. května odpoledne od 16,00 připravuje ETF UK a nakladatelství EMAN mimořádnou akci – slavnostní uvedení knihy pamětí Hebe Kohlbrugge „Dvakrát dvě je pět. Můj nevypočitatelný život od roku 1914“.

Paní Hebe Kohlbrugge je mimořádnou osobností Nizozemské reformované církve,
jež se zblízka a s výrazným nasazením osobně účastnila řady událostí a konfliktů, jež utvářely dějiny 20. století – od práce ve Vyznávající církvi v Německu třicátých let, přes odbojovou činnost v Nizozemí za války a léta strávěná v koncentračních táborech, přes vytváření mostů mezinárodní, ekumenické a diakonické spolupráce za éry studené války až po transformaci a rozvinutí nových možností spolupráce v podmínkách po pádu Železné opony.

V roce 1991 udělila Univerzita Karlova paní Hebe Kohlbrugge čestný doktorát.
V roce 1995 byla hlavní iniciátorkou a donátorkou při vzniku nadace SKGO, jež od té doby podporuje desítky vzdělávacích, církevních, publikačních a diakonických projektů ve Východní Evropě...

Knihu memoárů přijede autorka, jež nedávno oslavila své 97. narozeniny, sama představit (!!!).

Uvedení se bude konat v pátek 20. května 2011 od 16 hod. ve velké posluchárně ETF UK (Černá 9, Praha 1)

Viz pozvánka s podrobnostmi: http://www.etf.cuni.cz/~prudky/dokum/Kohlbrugge2x2.pdf

story | about seo