Timm H. Lohse, KRÁTKÝ ROZHOVOR V PASTORACI A PORADENSTVÍ

Autor:
Timm H. Lohse
Název knihy:
Krátký rozhovor v pastoraci a poradenství

obálka Krátký rozhovor v pastoraci a poradenství

Metodická příručka, která umožní orientaci při neplánovaných i očekávaných rozhovorech, při nichž je potřeba rychle vyhmátnout problém a pomoci zorientovat se v něm, jak pro toho, kdo chce poradit, tak pro toho, kdo rady poskytuje.

Ti, kdo se věnují poradenství, ať už duchovnímu nebo v civilní oblasti, narážejí vždy znova na situace, v nichž je potřeba rychle zareagovat, nepropást šanci, zorientovat sebe i druhého člověka v bludném kruhu opakovaných pocitů, zážitků, argumentů. Autor na základě bohatých letitých zkušeností uvádí do umění porozumět tomu, co nám druhý – často na malé ploše – sděluje, zachytit klíčové momenty jeho sdělení, zorientovat se v nich a pokusit se spolu s partnerem v rozhovoru jít kus dál.

„Krátký rozhovor, jakému se věnuje tato kniha, má rychle a stručně reagovat na podnět toho, kdo hledá radu, a má aktivovat jeho vlastní potenciál takovým způsobem, aby mu bylo umožněno svébytně jednat.“ (z předmluvy autora)

Autor je německý evangelický farář. Dlouhodobě se věnuje pastorační práci v církvi a poradenství v civilní oblasti. Při evangelickém kostele Panny Marie v Brémách založil v roce 1988 centrum pro pastorační čili duchovní poradenství.

Přel. M. Žárská, úvodním a závěrečným slovem doprovodil P. Říčan a J. Kraijveld
ISBN 978-80-86211-95-4; 168 s. 13×20 cm